Thursday, Feb. 18

Girls Basketball

Breckenridge at Dilworth-Glyndon-Felton, 7:30 p.m.

Wrestling

Breckenridge at Bertha-Hewitt triangular, 5 p.m.

 

Friday, Feb. 19

Boys Basketball

Fargo Shanley at Wahpeton, 7:15 p.m.

Breckenridge at Pelican Rapids, 7:30 p.m.

Girls Basketball

Wahpeton at Fargo Shanley, 7:15 p.m.

Wrestling

Wahpeton at N.D. Class A Individual Tournament, Fargo

 

Saturday, Feb. 20

Girls Basketball

Frazee at Breckenridge, 2 p.m.

Men’s Basketball

Dawson Community College at NDSCS, 4 p.m.

Women’s Basketball

Dawson Community College at NDSCS, 2 p.m.

Gymnastics

W-B at East Region Championships at Valley City, 5 p.m.

Hockey

B-W Blades at Red Lake Falls, 2 p.m.

Volleyball

Williston State College at NDSCS, noon

Wrestling

Wahpeton at N.D. Class A Individual Tournament, Fargo

 

Sunday, Feb. 21

Men’s Basketball

Dawson Community College at NDSCS, 4 p.m.

Women’s Basketball

Dawson Community College at NDSCS, 2 p.m.

 

Tuesday, Feb. 23

Boys Basketball

Wahpeton at West Fargo, 7:15 p.m.

Breckenridge at East Grand Forks, 6 p.m.

Girls Basketball

West Fargo at Wahpeton, 7:15 p.m.

Hawley at Breckenridge, 7:30 p.m.

Hockey

Morris Area at B-W Blades, 7 p.m.

 

Wednesday, Feb. 24

Men’s Basketball

NDSCS at Miles Community College, 8:30 p.m.

Women’s Basketball

NDSCS at Miles Community College, 6:30 p.m.

 

Thursday, Feb. 25

Boys Basketball

Dilworth-Glyndon-Felton at Breckenridge, 7:30 p.m.

Men’s Basketball

NDSCS at Miles Community College, 8:30 p.m.

Women’s Basketball

NDSCS at Miles Community College, 6:30 p.m.

Wrestling

Breckenridge at Minnewaska Area triangular, 5 p.m.

 

Friday, Feb. 26

Girls Basketball

Barnesville at Breckenridge, 7:30 p.m.

Hockey

Rocori at B-W Blades, 7 p.m.

Volleyball

NDSCS at Williston State College, 7 p.m.

 

Saturday, Feb. 27

Boys Basketball

East Region play-in games at home sites, TBD

Girls Basketball

East Region play-in games at home sites, TBD

Volleyball

NDSCS at Williston State College, 1 p.m.

 

Sunday, Feb. 28

Men’s Basketball

Bismarck State College at NDSCS, 4 p.m.

Women’s Basketball

Bismarck State College at NDSCS, 2 p.m.

 

Monday, March 1

Hockey

B-W Blades at St. Cloud Cathedral, 7:15 p.m.

Volleyball

Miles Community College at NDSCS, 7 p.m.

 

Tuesday, March 2

Boys Basketball

East Region first-round games at home sites, TBD

Breckenridge at Hawley, 7:30 p.m.

Girls Basketball

East Region first-round games at home sited, TBD

Morris Area at Breckenridge, 7:30 p.m.

Volleyball

Miles Community College at NDSCS, 7 p.m.

 

Wednesday, March 3

Men’s Basketball

NDSCS at United Tribes, 7:30 p.m.

Women’s Basketball

NDSCS at United Tribes, 5:30 p.m.

 

Thursday, March 4

Boys Basketball

East Region at home sites, TBD

Girls Basketball

East Region at home sited, TBD

Wheaton Area at Breckenridge, 7:30 p.m.

 

Friday, March 5

Boys Basketball

Breckenridge at Barnesville, 7:30 p.m.

Hockey

Northern Lakes at B-W Blades, 7 p.m.

Volleyball

NDSCS at Jamestown College JV, 5 p.m.

 

Saturday, March 6

Boys Basketball

East Region at West Fargo or West Fargo Sheyenne, TBD

Girls Basketball

East Region at West Fargo or West Fargo Sheyenne, TBD

Wrestling

Breckenridge triangular, noon

 

Sunday, March 7

Men’s Basketball

Lake Region State College at NDSCS, 4 p.m.

Women’s Basketball

Lake Region State College at NDSCS, 2 p.m.

 

Monday, March 8

Girls Basketball

Breckenridge at Perham, 7:30 p.m.

Volleyball

Bismarck State College at NDSCS, 7 p.m.

 

Tuesday, March 9

Hockey

Wadena-Deer Creek at B-W Blades, 7 p.m.

Volleyball

Bismarck State College at NDSCS, 7 p.m.

 

Wednesday, March 10

Men’s Basketball

NDSCS at Dakota College at Bottineau, 7:30 p.m.

Women’s Basketball

NDSCS at Dakota College at Bottineau, 5:30 p.m.

 

Thursday, March 11

Boys Basketball

Breckenridge at Wheaton Area, 7:30 p.m.

 

Friday, March 12

Girls Basketball

Pelican Rapids at Breckenridge, 7:30 p.m.

Hockey

B-W Blades at Sauk Centre, 7 p.m.

Volleyball

NDSCS at Dakota College at Bottineau, 7 p.m.

 

Saturday, March 13

Boys Basketball

Breckenridge at Frazee, 2:30 p.m.

Volleyball

NDSCS at Miles Community College, 4 p.m.

Sunday, March 14

Men’s Basketball

Williston State College at NDSCS, 4 p.m.

Women’s Basketball

Williston State College at NDSCS, 2 p.m.

 

Tuesday, March 16

Boys Basketball

Breckenridge at Dilworth-Glyndon-Felton, 7:30 p.m.

 

Thursday, March 18

Volleyball

Jamestown College JV at NDSCS, 7 p.m.

 

Friday, March 19

Boys Basketball

Breckenridge at Moorhead, 7:30 p.m.

 

Saturday, March 20

Men’s Basketball

Bismarck State College at NDSCS, 4 p.m.

Women’s Basketball

Bismarck State College at NDSCS, 2 p.m.

 

Thursday, March 25

Men’s Basketball

NDSCS at United Tribes, 7:30 p.m.

Women’s Basketball

NDSCS at United Tribes, 5:30 p.m.

Volleyball

NDSCS at Lake Region State College, 7:30 p.m.

 

Wednesday, March 24

Volleyball

Dawson Community College at NDSCS, 7 p.m.

 

Friday, March 26

Volleyball

NDSCS at Sub-region semifinals, TBD

 

Saturday, March 27

Men’s Basketball

Dakota County Technical College at NDSCS, 4 p.m.

Volleyball

NDSCS at Sub-region semifinals, TBD